Чи правильно чи не харчуватися після 18.00

Заборона прийому їжі після 18.00 вже довгий час вважається ефективним методом позбавлення від зайвої ваги. Також цей трюк є одним з головних умов багатьох дієт. Той, хто спробував таке легке голодування на собі, дійсно зможе підтвердити його дієвість. Чи не поївши за 3-4 години до сну дійсно можна позбутися від 2-3 кг на місяць. Але питання про те, кому цей метод підходить і чи не суперечить він правилами здорового харчування, досить спірне. Для того щоб таке періодичне голодування було корисним і ефективним, необхідно підходити до нього правильно.

Чи потрібно голодувати після шостої вечора

Чи правильно чи не харчуватися після 18.00

Вечірньої пори обмін речовин значно сповільнюється, а організм втрачає активність. Пік біологічної енергійності доводиться на перші 6-8 годин після спонукання. У стані активності організм спалює набагато більше калорій, переробляючи їх в денну енергію. До вечора ситуація кардинально змінюється, і з’їдена в цей час їжа, якщо вона більше від потрібної кількості, що не перетравиться на енергію, а відкладеться в жирові запаси. При бажанні не схуднути, а тільки підтримувати вже існуючий вага, перед сном можна сміливо вживати страву на 150-250 Ккал (бажано, щоб перевага в ньому було віддано білковим інгредієнтів). А ось в процесі схуднення від цього задоволення доведеться відмовитися, суворо обмеживши себе в харчуванні.

Варто переглянути таку точну прив’язку до табу на їжу саме після 6 години вечора. Виник цей рада через те, що за біологічним годинником людини час для догляду до сну повинно бути не пізніше 22:00. Але сучасний темп життя іноді змушує жінок відправлятися на відпочинок набагато пізніше. Багатьом рекомендація вечеряти тільки до вісімнадцятої години категорично не підходить. Наприклад, відправившись спати після опівночі, чи не поївши після шести і до ранку, організм буде голодувати близько 15 годин, що дуже багато. Метаболічні системи, під впливом тривалого почуття голоду почнуть ще більш ретельно зберігати підшкірний жир на прийдешні, як йому здається, важкі подальші випробування. Відповідно, їсти перед сном потрібно за 3-4 години, навіть якщо вже 18:00 пройшли.

Чому так важко відмовитися від їжі перед сном

Фізіологічна причина сильного вечірнього почуття голоду може критися в неправильній секреції шлункового соку. Виділяючись в надмірних кількостях, він провокує в мозку бажання негайно заповнити шлунок. Саме з цієї причини люди, які страждають печією, часто мають зайву вагу. Помітивши у себе схожі фізіологічні неполадки, необхідно звернутися до лікаря. Також бажання перекусити перед сном може виникати через пізнє підйому. Часто прокидаючись до обіду і лягаючи в правильне вечірній час, організм звикає до короткого активного дня. Але йому все ще потрібно заповнити все кількість, не прийнятих під час довгого відпочинку, вуглеводів, білків і жирів.

Причина неправильних звичок в харчуванні частіше полягає в ігноруванні сніданку. Пропустивши цей прийом їжі, і перебуваючи з голодним шлунком до обіду, а в обідній час перекусивши сухомятку, організм вночі просто забунтует, вимагаючи нормальну порцію їжі. Наївшись перед сном, вранці апетит не з’явиться, так як з’їдена вночі порція просто не встигне перетравитися. Створивши такий закритий коло дуже важко знову перейти на правильний режим харчування.

Психологічні причини бажання наїстися перед сном можуть критися в високому рівні щоденного стресу. Щоб виправити надмірне нервове напруження, організм потребує великої кількості стимулюючих задоволення гормонів. Смачна їжа, особливо солодощі — ефективний спосіб спровокувати мозок до викиду саме цих речовин. Хоча настрій після цього залишиться хорошим, фігура значно обважніє.

Поради для легкого подолання нічного голоду

Чи правильно чи не харчуватися після 18.00

Відразу варто усвідомити, що утримання від їжі перед сном — постійна система харчування, а не тимчасова дієта. Бажаючи підтримувати себе в нормі, її потрібно дотримуватися постійно. Спочатку це може здатися важким завданням, але в її виконанні принесуть користь наступні поради:

  • «Не їсти» не означає відмовлятися від пиття. Безпосередньо перед сном можна подолати сильне почуття голоду, випивши склянку води або гарячого зеленого чаю, але відмовившись від цукру. Також дозволяється стаканчик нежирного кефіру, так як він провокує поліпшення метаболізму на ранок.
  • Замінити калорійне харчування низькокалорійним. При абсолютній відсутності сили волі для відмови від калорійної їжі, на перші етапи звикання до нового режиму, її можна замінити овочами з мінусовою калорійністю. Це можуть бути огірки, капуста, селера.
  • Дотримуватися правильного режиму харчування протягом всього дня. Щоб ввечері не відчувати себе голодним, протягом дня потрібно приймати їжу невеликими порціями (по 200-250 грам) не рідше ніж 4-х разів. При цьому дуже важливо дотримуватися принципу — найкалорійніша їжа на сніданок, далі, до другої половини дня, калорійність страв повинна йти по спадаючій.
  • Висипатися. Якщо спати на добу менше восьми годин, організм постарається взяти не дополученний зі сну сили за рахунок вуглеводної їжі. Сон довше 8-10 годин також негативно вплине на вагу. Прийняті калорії, через незначну, проведеного в стані часу просто не будуть спалюватися.
  • Відволікатися від їжі. Перегляд ввечері кулінарних шоу, готування, розмови про їжу — рефлекторно стимулюють виділення травного соку і виникнення почуття голоду. До речі, якщо травний сік почав виділятися, його необхідно використовувати для перетравлення їжі. В іншому випадку це може загрожувати гастрит чи виразкову хворобу шлунка.

Крім даних методів, прекрасно позбутися вечірнього голоду допоможуть вправи на прес. Під час подібних занять стінки шлунка мимоволі скорочуються, а після завантаження вони ще 1-1,5 години адаптуються. Цей спосіб разом з дієтичним харчуванням, безперечно, допоможе домогтися фігури мрії.

Чи можна не їсти після 18 00?


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий