Роль амінокислот для побудови м’язів

Амінокислоти — одна з найважливіших харчових добавок для спортсменів. Ці хімічні сполуки беруть участь в колосальній кількості процесів організму. Завдяки їм відбувається побудова м’язів, також вони сприяють утворенню білкових з’єднань. Паралельно з цим вони впливають на настрій, психологічний стан і навіть розумову активність. Вражаюче, що навіть надмірне вживання цих речовин не викликає залежності або побічних ефектів. У помірній кількості вони необхідні будь-якій людині, яка хоче контролювати свою вагу.

З якою метою вживаються?

Роль амінокислот для побудови м'язів

Пріоритетною метою для спортсменів є збільшення інтенсивності тренувань і швидкості нарощування м’язів. Всім хочеться скоріше отримати бажане тіло, докладаючи мінімум зусиль. Амінокислоти допомагають швидко відновитися після фізичних навантажень, внаслідок чого тренування стають більш насиченими і ефективними. Важливо підібрати правильні вправи, завдяки яким рельєф буде змінюватися саме в тих зонах, де це потрібно.

Також ці хімічні сполуки м’яко прибирають біль в м’язах, яка супроводжує новачків після занять. Завдяки цьому більше не буде страху повторити вправу через хворобливих відчуттів. Не менш корисні вони для спортсменів, які постійно перебувають в роз’їздах. У них немає можливості дотримуватися правила шестиразового харчування або готувати суміші на основі протеїну. Саме тому таблетки з вмістом білкових з’єднань відмінно підійдуть таким людям.

Оскільки в складі амінокислот міститься натуральний протеїн, з їх допомогою можна збагатити свій раціон. Вони позитивно впливають на апетит, знижуючи його. Насичення шлунка буде відчуватися швидше, паралельно з цим відбувається спалювання надлишкових жирів. Це пов’язано з тим, що засвоєння білків вимагає великих витрат енергії організму, тому на засвоєння витрачаються додаткові калорії, добавка відмінно підійде для схуднення.

Переваги і недоліки

Серед очевидних переваг різних амінокислот, які використовуються в харчових добавках для спортсменів, можна назвати низький показник калорійності, а також здатність спалювати жирові клітини. Плюс до всього, не відбувається зайвого схуднення, м’язи не втрачають в розмірі. Амінокислоти стануть ідеальним компонентом протеїнової дієти. Весь жир спалюється, паралельно з цим відбувається нарощування м’язів. У поєднанні з ефективними тренуваннями можна добитися дивовижних результатів.

Зрозуміло, є і недоліки в цих з’єднаннях. В першу чергу спортсмени відносять до них високу вартість. Як правило, рекомендується приймати не менше десяти грам добавки чотири рази в день. Це допоможе досягти мети, але щоденний прийом двадцяти грам протеїну призведе точно до такого ж ефекту. Тому не завжди є сенс переплачувати.

Які бувають види кислот?

Існує безліч класифікацій амінокислот. Якщо говорити про тих з’єднаннях, які додаються в спортивне харчування, можна виділити гідролізати і вільні кислоти. Перший різновид — це звичайний протеїн, який був розщеплений до стану вільних амінокислот. У порівнянні з нерозщепленому протеїном гідролізати виявляють такі переваги, як миттєве і повноцінне засвоєння організмом, а також швидке переварювання. Завдяки цьому речовина моментально транспортується до м’язів, забезпечуючи їх якнайшвидший зростання.

Є й продукти, в яких містяться спочатку вільні амінокислоти. Найчастіше в них входять відокремлені речовини, наприклад, гліцин або аргінін, але зустрічаються і комплексні препарати. Різниця між цими двома видами добавок полягає в первісному походженні. Гідролізати можна вважати натуральними, кислоти вільного типу найчастіше розробляються синтетичним шляхом.
Наступна класифікація ділить кислоти на замінні і незамінні. Останні не синтезуються в людському організмі. Потрібно регулярно додавати в раціон білкову їжу для здорового росту м’язів. Для цього підійдуть яйця, молочні продукти, соєва та звичайне м’ясо.

Правила застосування

Роль амінокислот для побудови м'язів

Виділяють різні форми випуску амінокислот. Всі вони мають однакову ефективність, тому можна вибрати найбільш підходящу особисто для себе. Але фахівці застерігають від внутрішньовенних ін’єкцій, оскільки вони можуть привести до ускладнень і вельми неприємних побічних ефектів. Крім рідини для ін’єкцій, можна знайти в магазинах розчини та порошки, капсули і таблетки. На упаковці кожного засобу є докладна інструкція щодо дозування.

Щоб набрати м’язову масу, краще приймати дану добавку виключно перед тренуваннями, і після них. Саме в цей час тіло найбільше потребує якнайшвидшого вступу представлених хімічних сполук. Протягом дня можна приймати протеїн, такий варіант більш корисний для організму і гаманця. Деякі спортсмени додають додатковий прийом даного продукту з ранку, такий варіант підійде при обмежених термінах для нарощування м’язів. Для схуднення потрібно приймати засіб трохи частіше.

Якщо говорити про дозуваннях, їх діапазон може кардинально відрізнятися. Доза, яка приймається за один раз, не повинна бути менше п’яти грам. Одночасно з цим не рекомендується вживати за раз більше двадцяти грам, оскільки саме така кількість допоможе досягти максимального ефекту. Подальше підвищення не має ніякого сенсу. Важливо пам’ятати, що різні виробники додають різні дози амінокислот в свої харчові добавки. Тому завжди слід уважно вивчати упаковку, це допоможе не змарнувати час і гроші даремно.

Практично всі види спортивного харчування поєднуються з даними добавками. Але це зовсім не означає, що є сенс приймати їх одночасно. Якщо вживати білкові сполуки паралельно з протеїном або гейнером, засвоєння може істотно сповільнитися. Їжа та її замінники також можуть згубно вплинути на результат прийому амінокислот. Багатьом спортсменам доводиться до смаку той факт, що немає необхідності робити перерви під час курсу, адже побічні ефекти відсутні. Проте слід ретельно перевіряти якість продукту, від неправильних амінокислот можливе передозування.

рекомендації фахівців

Для перевірки якості спеціального спортивного харчування потрібно вивчити упаковку на предмет пошкоджень та відповідності стандартам якості. Вона повинна бути ідеально запечатаній. Важливо перевірити і термін придатності, адже прострочена добавка буде марною для росту м’язів.

Амінокислотні порошки виявляють відмінний показник розчинності в воді. Є кілька винятків, в них входять кислоти групи BCAA. На смак всі харчові добавки будуть гіркими. Колір і консистенція можуть відрізнятися, але вони повинні в точності відповідати інформації, наданої виробником.

Примітно, що ці хімічні сполуки відповідають не тільки за схуднення і зростання м’язів. Завдяки їм підвищується імунітет, відновлюється стан тіла після тренувань, а також виводяться зайві речовини з організму. Крім того, амінокислоти допомагають поліпшити настрій, надають життєвих сил та енергії.

амінокислоти


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий