Сушка тіла і харчування для жінок

Термін «сушка» відноситься до роду діяльності професійних бодібілдерів. Це дуже дієвий метод схуднення, що дозволяє за 2.5-3 місяці (саме стільки триває повний курс дієти) позбутися від 20-30 кг зайвої ваги. Жінкам, які не перебувають в даній сфері діяльності, подібна дієта підійде тільки в тому випадку, якщо вони вже довгий час займаються силовим спортом (не менше 6 місяців). Інакше різко втрачений жир залишить після себе тільки обвислі шкіру і надмірну худорлявість.

Якщо ж говорити про людей з ожирінням 3-4 ступеня, їм цей метод харчування взагалі протипоказаний. З огляду на, що організм з такою великою кількістю надлишкової маси має багато відмінностей в роботі в порівнянні зі здоровими людьми, даним особам необхідно вибирати збалансовані і більш тривалі методики схуднення.

Як працює і що являє собою сушка?

Сушка тіла і харчування для жінок

Основним призначенням сушки є позбавлення від підшкірно-жирового прошарку, а на більш пізніх етапах і від накопичень в підшкірному шарі води. Робиться така процедура для акцентування величини і рельєфу м’язів. Дана дієта використовується чоловіками і жінками бодибилдерами перед змаганнями, на яких показуються досягнення в роботі над м’язовою масою. Як стає зрозуміло, цей метод харчування ліквідує жир, при цьому залишаючи практично не зворушеним м’язи. Досягається такий результат із значним зменшенням, а на останніх стадіях виключенням з раціону вуглеводів.

При дефіциті глюкози (розщеплених вуглеводів), тіло починає використовувати збережений в печінці глікоген (розщеплену глюкозу), коли він закінчується, починається витрачання підшкірного жиру. Це основний задум дієт з низьким вмістом вуглеводів, що вживаються виключно в першій половині дня. На такій базі сушка тримається перші два етапи, організм активно спалює жир в другій половині дня. Але інші два етапи стають набагато жорсткіше, якщо в перший час вуглеводи присутні хоча б в малій кількості, то на більш пізніх періодах вони взагалі викреслюються.

Коли організм зовсім перестає отримувати вуглеводи, в кров, замість інсуліну (гормону, що розщеплює вуглеводи), викидаються кетонові тіла, націлені на переробку в енергію підшкірного жиру. Для того щоб надати спортсмену потрібний йому об’єм енергії, підшкірного жиру потрібно набагато більше, ніж енергетичної їжі. Цей період краще витримувати всього кілька днів або взагалі відмовитися від нього. Основна небезпека кетонів — при їх надмірній кількості в крові може розвинутися кетоацидоз, що отруює мозок і негативно впливає на всі без винятку внутрішні органи. Це основна небезпека даного способу схуднення.

Крім цього, на весь період дієти необхідно запастися величезною силою волі, проявити небачену цілеспрямованість. Відмова від вуглеводів дуже важкий процес, він призводить до слабкості, постійної сонливості, поганого самопочуття, заважає інтелектуальної діяльності. Не дивно, що в історії середньовіччя відомі випадки, коли непокірних рабів карали тривалим обмеженням в хлібі, овочах і крупах, підтримуючи їх працездатність тільки їжею тваринного походження.

Етапи сушки для жінок і дозволені продукти

Сушка тіла і харчування для жінок

Перед проходженням сушки необхідно підготувати організм до майбутнього дефіциту енергетичної їжі. Для цього за тиждень до дієти потрібно відмовитися від усіх видів простих вуглеводів (від продуктів з цукром, борошняних виробів), а також їжі з високим вмістом крохмалю — бобових, картоплі — і зменшити кількість жирів. Простими словами, підготовка — це тиждень-дві збалансованого, здорового харчування. Далі можна приступати до самого процесу сушіння, що складається з етапів.

Перший етап

Перший етап дієти порівняно легкий. Протягом 4-6 тижнів слід харчуватися за такими пропорціями щоденних нутрієнтів: білки — 50-60%, жири — 10-20%, вуглеводи — 20-30%. В цей час споживані страви можна солити, додавати до них різні спеції, а також пити зелений чай (без цукру) і не менше двох літрів води щодня. Подібний спосіб харчування вже сам по собі дуже дефіцитний, так як за цей місяць можна втратити досить багатий відсоток жирового депо і припинити сушку.

Другий етап

Під час другого етапу починається атака жиру кетоновими тілами. Відбувається це завдяки таким пропорціям білків і жирів: білки — 80%, жири — 20%, вуглеводи повністю виключені. Страви вже не можна солити і додавати до них спеції, заборонені навіть зелені овочі і трави, так як вони хоча і мінімально, але містять в складі вуглеводи. Тривалість етапу становить 4-5 тижнів.

третій етап

В цьому етапі викреслюються навіть жири, всю індивідуально потрібну калорійність займають виключно білкові продукти тваринного походження. Додаються і всі заборони з другого періоду. До того ж в цей час потрібно мінімізувати і кількість випивається води (не більше 500 мл в день), щоб шкіра над м’язами стала максимально прилеглої до них. Чай також стає забороненим — він поповнює водний баланс організму, що перешкоджає самому поняттю сушки.

З приводу дозволених продуктів: на цей складний і вимагає терпіння період їх список дуже обмежений. З білкової їжі дозволяється споживати куряче філе, яйця, кальмари, нежирні сорти риби. Молочні продукти строго заборонені, так як в їх складі присутні молочні цукру. З вуглеводів дозволені виключно зелені овочі, гречка і вівсянка, інші крупи, через наявність в них крохмалю, заборонені. Жири не використовуються як додатковий компонент харчування, організм буде отримувати їх тільки з вищеназваних продуктів. Звичайно, всі страви готуються без додавання олії, бажано — на пару.

Сушка має свої строгі протипоказання. Дана дієта заборонена людям до 18-20 років, при діабеті, проблемах щитовидної залози, печінки, підшлункової залози, захворюваннях нирок, лактації, вагітності.

Сушка тіла для дівчат харчування


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий