Види наслідків голодних швидких дієт

Абсолютно необізнані в основах дієтології люди, бажаючи позбутися від зайвих кілограмів, постійно вдаються до використання швидкодіючих жорстких дієт. На жаль, втрачені кілограми після такого експрес схуднення повертаються надзвичайно швидко, ще й з надбавкою. Як правило, після цього слід ще одна сувора дієта, після якої історія повторюється. Практично всі люди, які дійшли вже до 2-4 стадій ожиріння, не знаючи про те, що чим швидше втрачається маса, тим активніше вона повертається, робили такі помилки.

Рідкісні прийоми низькокалорійної їжі призводять до уповільнення метаболізму, а щоденний дефіцит важливих для організму мікроелементів негативно відбивається на зовнішньому і внутрішньому стані людини. Сидячі на строгій дієті жінки завжди відрізняються негативним емоційним станом, тьмяними волоссям, ламкими нігтями, постійної слабкістю. І це далеко не все мінуси популярних короткострокових способів схуднення. Не дарма дієтологи рекомендують скидати вагу виключно за допомогою здорового, збалансованого дрібного харчування з дефіцитом поживної цінності не більше 300-400 ккал.

Перше наслідок: уповільнення метаболізму

Види наслідків голодних швидких дієт
Переважна кількість всіх найпопулярніших дієт засновано на низькій калорійності, що не перевищує 1 тис., А то і 800 ккал в день. Така поживна цінність навіть при бажанні схуднути становить менше половини від норми. Це дуже мало, при такому стилі харчування організм почне страхувати себе від майбутньої загрози (як йому здається) залишитися без їжі. Швидкість переварювання прийнятих продуктів, а також процес розщеплення жирів дуже сповільняться. До речі, метаболізм не порушуватиме при дефіциті обмеженої кількості (300-500) калорій. Як не дивно, споживаючи більше 1200 і менше 2200 ккал, на відміну від пропонованих в меню деяких дієт 500-800 ккал, вага буде йти значно швидше.

найнеприємніше — переляканий відсутністю нормальної кількості їжі організм, намагається відкласти в жир все з’їдене під час голодування. Виявляється, на низькокалорійної дієти ще і можна збагатити свою жировий прошарок. Приблизно на 7-10 день голодуючій методики харчування метаболізм сповільнюється приблизно на 60%, значить, якщо раніше людина витрачав 2 тис. Ккал в день (ці цифри підходять для умов сидячої роботи), то тепер він буде витрачати тільки 800 ккал (при тих же зусиллях).

Другий наслідок: втрата м’язів

У короткочасних дієтах жінок радує те, що всього за кілька днів ваги показують мінус 3, а то і 5 кг. Але звідки беруться ці втрати? Адже всі, хто домігся схуднення і стабілізував вага, знають: таких результатів необхідно домагатися тижнями. Подібні вагові зменшення вказують тільки кількість втраченої води, вмісту кишечника, і що найсумніше — зменшення м’язової маси. Жир же втрачається в мізерних кількостях. Відбувається це через те, що за умови голодування організм намагається підстрахувати себе, спалюючи спочатку великий відсоток м’язової маси, залишаючи на потім жирове депо. Особливо активно м’язи витрачаються, коли дози щодня застосовуваного білка дуже малі. Його відсутність компенсується м’язами, а вуглеводів — підшкірним жиром.

Тим більше що тілу вигідно зменшувати розмір м’язів, так як на їх підтримку, навіть при малорухливому способі життя, витрачається велика кількість калорій. Після закінчення дієти при бажанні повернути кількість цих тканин до попереднього стану, зробити це за допомогою їжі буде неможливо, тільки вдаючись до силових вправ. Навіть якщо обсяги стануть менше, фігура з малою кількістю м’язових тканин не виглядатиме привабливо, обвислий живіт і сідниці точно гарантовані. При ігноруванні спорту і повернувшись до колишньої ваги, жиру стане в два рази більше, ніж було. Склад тіла змінився в якості, так як м’язи в два рази важче жиру.

Третій наслідок: небезпечні захворювання

Голодні дієти викликають порушення менструального циклу, організм просто відмовляється від функції дітонародження в такий важкий для нього час. Подібний стиль харчування порушує правильну роботу травних, метаболічних і анаболічних (метаболізм — витрата прийнятих мікроелементів, анаболізм — їх правильне засвоєння) систем. Голод призводить до порушень роботи серця, в тому числі і до ішемічної хвороби (серце повністю складається з м’язів, а м’язи, як говорилося вище, витрачаються при сильному дефіциті білка).

Білкові дієти (Низьковуглеводні і безвуглеводних) викликають не менші труднощі. Травна система не здатна перетравити таку велику кількість білка, яке рекомендовано до вживання в деяких методиках харчування. Внаслідок цього починаються процеси бродіння в практично всіх травних трактах. Через них виникають каменеутворення в нирках, сечовому міхурі, коліт, подагра, атеросклероз, запори.

Дієти, засновані на частому вживанні цитрусових і кефіру — прямий шлях до проблем зі шлунком. Великі дози знаходяться в цих продуктах кислот призводять до подразнення стінок шлунка, кишечника, до порушення місцевої мікрофлори, підвищення кислотності. Як наслідок — хронічна діарея, гастрит, виразка шлунка, печія. Чи не меншої шкоди несуть собою монодієти. Надлишок одних і тих же речовин, які можуть в таких великих дозах стати небезпечними також викликає діарею або навіть подальшу непереносимість цього продукту.

Четверте наслідок: погане самопочуття і погіршення зовнішнього вигляду

Види наслідків голодних швидких дієт

Людський мозок споживає приблизно 25% добової калорійності. Якщо людина займається розумовою діяльністю, ця цифра лише зростає. При сильному дефіциті їжі організм намагається спочатку забезпечити силою всі інші органи, мозок при цьому намагається відпочивати. Розумова діяльність стає дуже важкою, головний орган тіла хоче відпочивати, тобто спати. Сонливість підкріплюється поганим настроєм. Поганий настрій, депресія, безпричинний смуток — один з рефлексів збереження здорової психіки (якщо він не викликаний дисбалансом гормонів), натякає людині на те, що пора щось змінювати.

Настрій погіршиться ще більше, коли худне людина помітить, як у нього почало випадати волосся. Так організм позбавляється від зайвого на тілі, щоб не витрачати на його підтримку додаткові калорії. З’явиться ламкість нігтів і зубів через брак кальцію і ще кількох видів мінералів. Шкіра стає сухою, так як вона не може нормально функціонувати без потрібного їй кількості прийнятих жирів. Можуть з’явитися прищі, при одноманітному харчуванні організм виводить зайві мікроелементи усіма відомими способами, навіть через пори.

НАСЛІДКИ ДІЕТ│АНОРЕКСІЯ│МОЯ ІСТОРІЯ


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий