Безпечне схуднення мами після пологів

Струнка підтягнута фігура — то, ніж часто хотіли б похвалитися як юні дівчата, так і жінки, які стали мамами. Однак нерідко буває, що радощів материнства супроводжують жалю про втрачену витонченості і легкості. Причому способи, які допомагали скинути вагу до вагітності можуть тепер не працювати. Причини, за якими не хочуть йти кілограми після пологів, різні. Важливо їх встановити і діяти цілеспрямовано, тоді досягти бажаної стрункості буде реально.

Хто ризикує набрати вагу?

Безпечне схуднення мами після пологів

Післяпологове відновлення відбувається дуже індивідуально. Одні щасливці вже через місяць стрункішою, ніж до вагітності, інших десятки набраних кілограмів не покидають і через рік. Є чинники, які спонукають до набору ваги в вагітність, проблемам зайвих кілограмів після пологів схильні до:

  • жінки, схильні до швидкого набору ваги. Наприклад, деякі здатні тільки за новорічні свята «наїстися» більше 5 кг. Це особливість організму, таким жінкам необхідно особливо ретельно стежити за стрілкою ваг під час вагітності.
  • Ті, хто має спадкову схильність до післяпологовому збільшення ваги. Варто подивитися на фотографії мами і бабусі в дівоцтві і під час материнства. Якщо в роду по жіночій лінії всі істотно харчувалися після перших пологів, можна говорити про спадковість.
  • Жінки, чия вагітність стала можливою завдяки ЕКО і ті, кому призначали гормональну підтримуючу терапію. У них часто трапляється, що після пологів фігура довго не приходить в норму, причина в гормональному дисбалансі.

Звичайно, бувають випадки, що молода мама не підходить ні в одну із зазначених категорій, але все одно не може схуднути. Слід розібратися в причинах, чому вага після вагітності і пологів не хоче йти.

Гормональна причина набору ваги

За час і після вагітності в жіночому організмі відбувається масштабна гормональна перебудова. Спочатку відзначається зростання жіночих гормонів естрогену і прогестерону, відразу після пологів їх рівень різко знижується, починається вироблення пролактину. А якщо ще й під час вагітності застосовувалася гормональна терапія для її збереження, то не дивно, що організм починає працювати інакше.

Про гормональному дисбалансі можна судити за результатами аналізів, які призначає лікар. Немає сенсу здавати їх відразу, коли процес відновлення ще не завершився. Але якщо через рік вага не прийшов в норму при правильному харчуванні, має сенс звернутися до лікаря і обстежитися. При виявленні якихось проблем лікуванням повинен займатися ендокринолог. Слідом за нормалізацією гормонального фону зайві кілограми з сантиметрами теж підуть.

Післяпологова депресія

Гормональна післяпологова перебудова може відображатися і на настрої жінки. Дуже багато молоді матусі скаржаться, що замість радості материнства відчувають дратівливість або апатію, часто плачуть.

Зазвичай симптоми зникають через 3-4 тижні, коли гормони заспокоюються. Але іноді післяпологова депресія затягується. Та ще й може посилюватися складнощами, пов’язаними з першими днями материнства, безсонними ночами, відсутністю звичного режиму. А у багатьох є психологічна звичка заїдати стрес і поганий настрій. Так і набираються небажані кілограми.

Якщо жінка або її рідні помітили симптоми тривалої післяпологової депресії, не можна відмахуватися і закривати на них очі. Своєчасне звернення до психолога вбереже від проблем як із зайвою вагою, так і в сімейних відносинах.

Неправильний режим харчування і рухова активність

Безпечне схуднення мами після пологів

Багатьом недосвідченим мамам важко звикати до нових обов’язків і підлаштовуватися під режим дитини, який до того ж часто змінюється. В результаті жінка може не встигати поснідати і нормально пообідати, перехоплює бутерброди протягом дня, а ввечері, уклавши малюка, спрямовується до холодильника і надолужує згаяне. Неправильний режим і незбалансоване харчування — вірний шлях до набору ваги.

Окремо потрібно сказати про рухову активність. Після природних пологів приступати до тренувань рекомендується не раніше ніж через 6 тижнів. Після операції кесаревого розтину доведеться почекати два місяці. Не у всіх молодих мам є можливість піти в спортзал, але цілком можна займатися і вдома. Фізичні вправи допоможуть зміцнити м’язи і швидше привести тіло в форму.

Звичайно, деколи матуся весь день крутиться як білка в колесі, занурена в домашні справи і турботу про малюка. Здається, що руху в житті і так предостатньо, особливо в порівнянні з сидячою роботою в офісі до декрету. І незрозуміло, чому вага не знижується. Але все ж домашня робота не здатна замінити повноцінне тренування з цілеспрямованими вправами на певні групи м’язів. А ось прогулянка на повітрі з коляскою швидким кроком з тренуванням цілком порівнянна і принесе користь здоров’ю.

Схуднення і годування грудьми

Ще одна часта ситуація, коли жінка і під час вагітності, і потім, годуючи грудьми, вирішує, що їй потрібно їсти «за двох». Калорійність денного раціону зашкалює під приводом, що все це потрібно дитині і організму для вироблення молока. Так, калорійність харчування годуючих повинна бути вище, але всього на 500 Ккал, ніж стандартна норма. Сідати на жорсткі дієти теж недобре. Збалансоване здорове харчування мами і правильний режим — запорука стрункої фігури.

А ось рідини для гарної лактації пити необхідно багато. Не варто за порадами бабусь захоплюватися чаєм зі згущеним молоком. Всупереч розхожій думці, припливи молока викликає тепле пиття, а не міститься в ньому калорійний продукт. Тому трав’яний чай з ложечкою меду теж підійде, і набору ваги не посприяє.

Варто сказати, що швидкість повернення до колишньої ваги після пологів у всіх різна. Тому не варто порівнювати себе з подружками, і вже тим більше з зірками естради. Як і не слід занадто фокусуватися на проблемі і переживати за кожні набрані сто грам.
Краще пам’ятати про головне і насолоджуватися чарівними днями материнства, коли малюк зовсім маленький. Струнка фігура за певних зусиллях обов’язково повернеться, а ці моменти неповторні.

Як схуднути після пологів мамі, що годує. Частина 1


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий