Як схуднути при використанні протеїну

При згадці протеїну в уяві відразу виникає образ накачаних м’язистих чоловіків. Відомо, що білкові коктейлі потрібні, щоб набирати вагу за рахунок м’язової маси. Однак при грамотному вживанні можна домогтися і зворотного ефекту — скидання зайвих кілограмів. Звичайно, це не «чарівна таблетка», худнуть немає від самого факту вживання коктейлю, а при дотриманні певних умов.

принцип схуднення

Як схуднути при використанні протеїну

Протеїн — це інша назва поліпептидів або (простіше кажучи) білка. А їх особливістю є те, що на засвоєння організму потрібно більше енергії, ніж потрібно для розщеплення жирів або вуглеводів. Тому, якщо перейти на багатий протеїнами раціон, він почне витрачати енергію зі своїх жирових запасів, щоб їх засвоїти, і вага буде зменшуватися.

Якщо одночасно з білками, з їжею буде надходити багато простих вуглеводів, то жири згоряти не стануть. Навіщо організму витрачати цінні запаси енергії, коли вже є доступне джерело — він легко візьме її з вуглеводів, а надлишки ще й відкладе. Тому перша умова успішного схуднення на коктейлях — забезпечити низкоуглеводную дієту.

Зниження маси тіла можливо, коли людина витрачає більше калорій, ніж споживає. Звідси друга умова — урізати калорійність раціону на 15-20% від звичайного. Норма добового споживання калорій залежить від віку, ваги і рівня фізичної активності. Для розрахунку існують спеціальні формули, а також онлайн-калькулятори на різних ресурсах. Природно, роблячи розрахунок калорійності раціону на день, необхідно враховувати і енергетичну цінність протеїнового коктейлю, який належить пити.

Створювати дефіцит калорій допомагають і тренування, тому спортзал вірний помічник в схудненні. Силові вправи не дозволять м’язам «згоріти» разом з жиром при нестачі енергії. Жирові тканини будуть танути, заміщаючи м’язовими. При вживанні протеїну і помірних навантаженнях жінкам не загрожує стати «горою м’язів», чого деякі так побоюються. Для нарощування значною м’язової маси необхідні важкі багатогодинні тренування і величезні зусилля.

Висновок — дана спортивна добавка сприяє стрункості не сама по собі, а разом з певним видом дієти і фізичною активністю.

Як вживати протеїн для схуднення

Важливо пам’ятати, що коктейль — це не замінник повноцінного обіду чи вечері. Половина від добової норми поліпептидів повинна надходити зі звичною їжею. Особливо багато його міститься в печінці, м’ясі, яйцях і бобових. Всього дієтологи рекомендують вживати білок в кількості 2 грам на кілограм маси. Так слід порахувати свою добову норму, поділити навпіл — вийде кількість протеїну, що надходить в організм з коктейлем. Даний коктейль не перебуває з поліпептидів на 100%, інформацію про чистому кількості речовини можна знайти на упаковці.

При дотриманні дієти найефективнішим вважається харчування п’ятиразове невеликими порціями, так організм не страждає почуттям голоду, і менше шансів зірватися на шкідливі вуглеводи. Виходить, необхідно з’їдати сніданок, обід, вечеря і запланувати два перекуси. Як перекусів якраз відмінно підійде білкова суміш. Це добре ще й тим, що одночасно не може засвоїтися більше 40 г, тому розумно буде поділити денну норму на порції.

Тренери і дієтологи радять приймати протеїн або за 2 години до походу в спортзал, або через 20 хвилин відразу після фізичних вправ. Так він працює найбільш ефективно. Другий прийом цілком можна запланувати на вечір за пару годин до сну. Даний продукт створить відчуття ситості і заодно послужить профілактикою нічних набігів на холодильник. При необхідності допустимо замінювати протеїновим коктейлем будь-який основний прийом їжі, але не більше одного разу на день.

Види високобілкових продуктів

Як схуднути при використанні протеїну

Протеїновий порошок являє собою витяжку білків, що отримуються з сироватки, сої або яєць. Нерідко виробник додає в суміш різні смакові добавки. Так його пити просто приємніше, адже сам по собі порошок несмачний або має молочний присмак. За складом краще вибирати той, де відсоток вмісту речовини вище, хоча такі суміші зазвичай і коштують дорожче.

У продажу зустрічається протеїн наступних видів:

  • сироватковий — витяжка білка з молочної сироватки. Найбільш доступний за ціною, але зміст чистого компонента зазвичай не більше 60%;
  • соєвий — містить ще менше поліпептидів, близько 50%, зазвичай недорогий і низькокалорійний;
  • казеїновий — вміст речовини близько 60%, часу на засвоєння вимагає більше, ніж сироватковий;
  • ізолят сироваткового — речовина з високим вмістом чистого білка до 90%, більш складне у виробництві, звідси висока ціна;
  • гідролізат сироваткового протеїну — використовується зазвичай професійними спортсменами, так як концентрація поліпептидів в ньому гранично висока, як і вартість.

Вживати порошок потрібно змішуючи з водою, знежиреним молоком, але можна приготувати собі і смачніший варіант, збивши коктейль в блендері з ягодами і свіжими фруктами. Тоді цілком вийде обійтися сумішшю без смакових добавок.
Слід пам’ятати, що під час такої дієти необхідно вживати велику кількість рідини.

користь дієти

Якщо дієта із застосуванням протеїнового коктейлю грамотно складена, тобто включає норму білків, що отримуються з їжею, складні вуглеводи, клітковину, необхідний мінімум корисних жирів, то в підсумку виходить повністю збалансований раціон, який приносить організму тільки користь. Білки — необхідний матеріал для будівництва клітин, його достатню кількість в харчуванні сприятливо позначається на стані шкіри і волосся.

Такий режим харчування і тренувань не обіцяє миттєвих чудодійних результатів, вага йде поступово. Але зате ефект буде довготривалим, в результаті вийде не тільки позбутися від зайвих сантиметрів і кілограмів, але і знайти красиве підтягнуте тіло.

Кращий протеїн? Для набору маси або схуднення?


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий