Які висівки для схуднення краще вибрати

Висівки представляють собою зовнішню тверду оболонку, наявну на будь-якому вигляді зерна. Спочатку оболонку стали відокремлювати від зерна з метою очищення його серцевини. Таким чином, наприклад, пшениця стає більш приємною на смак, легше піддається термічній і механічній обробці. Під час відділення верхньої лушпиння зернового зародка, воно захоплює з собою алейроновийшар зерна, це товстостінна клітина, заповнена вітамінами і мінералами, характерними даному продукту. Хоча хтось може порахувати висівки відходами борошномельної промисловості, насправді, оболонка злаків і їх алейроновийшар — це найцінніше, чим володіє зерно.

Допомога під час схуднення

Які висівки для схуднення краще вибрати

Більше 80% всієї користі злаків зібрані саме в висівках. Якби під час обробки насіння ці складові не рушали в категорію відходів, всі види борошна і багато видів каш були набагато корисніше і не настільки шкідливими для фігури. Це виріб являє собою вуглеводну їжу, що володіє низьким глікемічним індексом. Але при його вживанні кількість калорій і вуглеводів взагалі можна не брати до уваги, так як вони відносяться до видів вуглеводів, нездатних до розщеплення людським організмом, ці елементи ні в якому разі не зможуть відправитися до жирових запасах. Алейроновийшар зерна, присутній у висівках, багатий вітамінами A, E, B6, B2, і мінералами (хром, калій, мідь, магній, селен).

Даний продукт може похвалитися такими властивостями для допомоги у втраті ваги:

  • властивість знижувати глікемічний індекс їжі, прийнятої разом з ним. З’ївши блюдо з великою кількістю вуглеводів, можливість їх переробки в жири буде значно менше;
  • багатий картатій, яка не перетравлюється людським організмом, а тільки очищає його, проходячи через весь травний тракт, абсорбуючи в себе шкідливі нітрати, жовчні кислоти і інші токсини;
  • присутня клітковина, потрапляючи у водне середовище, сильно розбухає, в результаті цього їжа в кілька разів збільшується в розмірі і надає тривале відчуття ситості;
  • завдяки грубим харчових волокон, поліпшується мікрофлора кишечника, робота шлунка стимулюється;
  • бета-глюкан здатний зв’язувати жирні кислоти, зменшуючи рівень холестерину і прискорюючи процес спалювання жирів.
Висівки борються з основною причиною зайвої ваги — порушенням обмінних процесів, а також виправляють всі неполадки, викликані в організмі цією проблемою. Цей виріб безперечно, належить до такої їжі, вживанням якої під час дієти можна не обмежувати себе, забувши про голод і повільному метаболізмі.

вибір продукту

За смаком і запахом висівки, незалежно від їх походження, зовсім не відрізняються. Варто пам’ятати, що якісний продукт подібного типу взагалі не повинен мати смаку і запаху. Якщо це не так, до його складу були додані різні домішки. За консистенцією вироби діляться на подрібнені і гранульовані. Мелений варіант набагато дешевше, так як його виготовлення менш трудомістке.

Крім цього, подрібнена оболонка зерен не проходить жодних термічних обробок, і не просочується вологою для можливості її сполуки під пресом. Це повністю чистий, органічний продукт. Такий порошок дуже зручно додавати в напої або готові страви, при набуханні волокна збільшаться, але за смаком їх присутність буде практично не відчутно.

Гранульовані варіанти також мають свої переваги. Основне з них — шматочки цього продукту можна не тільки додавати в їжу і напої, але і вживати як перекус під час сильного почуття голоду в непризначених для прийому їжі час. Можна зустріти підсмажені гранульовані висівки, схожі по твердості і смаку на сухарики. Це також повністю безпечний перекус. До речі, грубі харчові волокна не втрачають своїх позитивних властивостей після обробки високими температурами.

Щодо різної продукції на основі висівок — печива, мюслі, енергетичних батончиків, до подібної покупці потрібно поставитися дуже уважно. Найчастіше в основі цих продуктів лежить той же самий шкідливий фастфуд на основі простих вуглеводів, збільшений в ціні і замаскований під здорову їжу наявністю корисної добавки.

Висівки можуть бути виготовлені на основі практично будь-яких зерен. Але найпопулярнішими їх видами залишаються:

  • пшеничні. У порівнянні з іншими видами вони мають набагато більш м’яку текстуру, через що їх приємніше вживати і легше перетравлювати. Саме з цієї причини дієтологи рекомендують починати введення добавок в раціон саме пшеничного варіанту. Крім цього, текстура продукту дозволяє додавати його в випічку, не погіршуючи її м’якості, легкості.
  • вівсяні. Вівсяні оболонки зерен самі волокнисті, і як наслідок, дуже жорсткі. Також цей продукт відрізняється своєю можливістю збільшуватися в об’ємі, після взаємодії з рідиною, до 20 разів. Через таких можливостей збільшення, в дозуваннях подібного виду продукції потрібно бути дуже уважними.
  • житні. Щодо жорсткості цей вид знаходиться посередині двох вищеназваних. Під час його отримання шкаралупа зберігає набагато більше алейроновогошару. Відповідно, в даній продукції значно більше корисних мікроелементів, але і її калорійність збільшена.

Гречані, рисові, лляні, ячмінні та інші види аналогічних виробів на прилавках магазинів зустрічаються набагато рідше, але вони, безумовно, також мають усі переваги застосування даного продукту під час дієти. Єдине, з чим варто бути уважним — це лляні висівки, в них може бути присутнім деяка частка рослинного жиру.

Як вживати?

Які висівки для схуднення краще вибрати

Вживати висівки в сирому вигляді, якщо це не пресоване, призначене для цього виріб, вкрай не рекомендується. У такому вигляді вони занадто сухі і неприємні для їжі, а потрапивши в шлунок, відразу вбирають в себе травні соки і слиз, викликаючи проблеми з травленням і сильний дискомфорт в шлунку. Підготувати їх до вживання дуже просто: потрібну кількість продукту засипається в будь-яку рідину, яку через 15-20 хв можна випивати. При дієтичному харчуванні це може бути свіжовичавлений сік, йогурт, кава, чай і навіть проста вода. При бажанні, коли продукт настоїться, з нього можна злити рідину і є у вигляді каші.

Додаючи висівки в кашу, робити це потрібно, коли вона наполовину готова, але в неї ще не вбралася вся вода. Щоденна норма їх не повинна перевищувати 30-50 г, більшу кількість грубих волокон, крім токсинів, може вичистити з організму і потрібні йому речовини. Цю норму рекомендується розділити на 3-4 прийоми протягом всього дня.

Секрети легкого схуднення за допомогою висівок — Все буде добре-Випуск 571-Все буде добре 25.03.15


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий