Фактори що впливають на спалювання жирів

Процес схуднення завжди починається з великої кількості питань. На жаль, сучасні засоби масової інформації поширили серед людей, які хочуть змінити свою фігуру, багато міфів про правильне спалювання жирового депо. В результаті люди витрачають свій час на непотрібні процедури, дієти, мучаться через голод, однотипного харчування. Вивчивши процес спалювання жирів, відразу стане ясно, що схуднути, насправді досить легко. Все, що потрібно для цього — трохи сили волі, правильний, здоровий збалансований раціон з невеликим дефіцитом калорій і 15-20 хвилин інтенсивних фізичних вправ щодня. Хоча активна годинна прогулянка, поїздка на велосипеді або ретельне прибирання будинку так само підійдуть.

Процес розщеплення жиру: наука простими словами

Фактори що впливають на спалювання жирів

У людському тілі жир зберігається у вигляді липоцитов. Саме їх скупчення збільшує вагу і робить тіло в’ялим, слабким і непривабливим. Жирові клітини (ліпоціти) містять у своїй оболонці тригліцерид. В результаті його розщеплення виходить гліцерин, а також жирні кислоти. Такий процес називають ліполізом. Утворилися речовини потрапляють зі своїх клітин відразу в кров, після чого проводиться їх транспортування до місць, де вони необхідні.

Жирова клітина, таким чином, отримує сигнал про необхідність поділитися запасені в ній тригліцеридів (відповідно, розпочати процес ліполізу), за допомогою гормонів. Варто нагадати, що гормони являють собою своєрідні інструменти, за участю яких організм може управляти роботою всіх своїх систем. Ці речовини виробляються залозами і відразу відправляються в кров. Перебуваючи поблизу клітин, в функціонування яких потрібно втрутитися, гормон починає входити з ними в контакт. У разі процесу спалювання жирів — це команда до поступового розщеплення прихованого в ліпоціте тригліцеридів.

Цікавим є той факт, що в організмі кожної людини знаходиться приблизно однакова кількість жирових клітин, адже оболонка липоцитов ніколи не розщеплюється. Відрізняються у людей із зайвою вагою і у струнких особин тільки розміри цих клітин, тобто, кількість збереженого в них тригліцеридів. Крім цього, зрозумівши, що процес спалювання жиру відбувається за допомогою вивільнених у кров гормонів, стає зрозумілим, що спалення зайвої ваги тільки в одному певному місці стає неможливим. Знаходяться в крові гормони будуть вступати у взаємодію відразу з усіма зустрічними на шляху кровотоку клітинами жиру.

Сила гормонів в позбавленні від жиру

Не існує одного єдиного гормону, спрямованого на спалення зайвих відкладень. У різних ситуаціях використовуються різні гормони. Речовини, здатні впливати на розщеплення жиру, називають гормонами з ліполітичною здатністю. До них належать:

  • адреналін (викидається в кров при небезпечних ситуаціях);
  • глюкагон (з’являється при відчутті голоду або коли рівень інсуліну в крові досяг низьких значень);
  • кортизол (проводиться при нервовому напруженні, стресі, а також під час активних фізичних вправ);
  • соматропін (контролює процеси енергозабезпечення, в тому числі спалювання жиру під час сну).

Незважаючи на те що гормони з ліполітичною здатністю переміщаються в кровотоці по всьому тілу, жирове депо пропадає нерівномірно. Те, де обсяги зникають швидше, а де повільніше — залежить від двох чинників. По-перше, це кровопостачання тканин, тобто, їх капілярізація. В одній ділянці фігури вона може бути краще, в іншому — гірше. По-друге, від активності клітинних рецепторів. У кожної людини на певних ділянках тіла жирові клітини більш сприйнятливі до розщеплення їх змісту, ніж на інших. Це також індивідуально. Але спільним є те, що місця на тілі, передбачені еволюцією для зберігання накопичених запасів, худнуть довше, а товстіють швидше. До таких зон належить живіт і стегна.

Ліквідація розщепленого жиру

Фактори що впливають на спалювання жирів

Незважаючи на всю складність вищеописаних процесів, самі по собі вони не можуть стимулювати схуднення. Це означає те, що тригліцериди потрапляючи в кров, повинен зіграти роль своєрідного палива. Чудовим варіантом для досягнення такої мети стане робота м’язів. Якщо цього не відбувається і вміст жирової клітини залишається невикористаним, після закінчення деякого часу процес розщеплення стає оборотним. А в гіршому випадку тригліцерид може перетворитися в холестеринові бляшки. Стає зрозумілим, що схуднути без фізичної активності практично неможливо. Ніхто не стверджує, що процес спалювання зайвої ваги враховує багатогодинні фізичні вправи, все, що потрібно — бути в період зменшення зайвих кілограмів найбільш рухливими й активними.

Спалювання жиру відбувається виключно за рахунок внутрішніх процесів організму. Його, на відміну від поширених тверджень, неможливо усунути за допомогою тільки зовнішнього впливу. Фізіотерапевтичні процедури на зразок обгортань, лазні, сауни, масажу в основному допомагають поліпшити мікроциркуляцію крові, активізувати в підшкірних тканинах кровотік. Це теж важлива задача. Якщо кров з липолитическими гормонами легко досягає проблемних ділянок, жиросжигание в них однозначно відбувається швидше. Але при відсутності дефіциту калорій і фізичної активності ці маніпуляції нічого не дадуть.

Непоганий навантаженням на організм стають кардионагрузки — комплекс вправ, завдяки яким вдається вдало скинути зайву вагу. Процедура схуднення затягнеться на кілька місяців, що добре, так як після закінчення цього періоду вдасться стабілізувати вагу. Якщо кардионагрузки через здоров’я або віку не підходять — їх замінять дворазові щоденні годинні прогулянки.

Як продуктивно спалювати жир


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий