Правильне вживання жирів для схуднення

Ще недавно жири в складі продуктів харчування вважалися основними ворогами фігури, здоров’я і винуватцями закупорки судин, що призводить до інфарктів. Та й сьогодні упаковки багатьох товарів на полицях супермаркету привертають покупців написами «жирність 0%» або «знежирений». У зв’язку з цим припущення, що можна вживати жири і худнути звучить просто фантастично. Однак, це насправді можливо. Вже встановлено науковими дослідженнями, що не всі жири для організму людини шкідливі. Є серед них і такі, вживання яких необхідно для здоров’я.

Жиросжигающие властивості омега-3 кислот

Правильне вживання жирів для схуднення

Навряд чи сьогодні хтось не чув про те, що поліненасичені жирні кислоти омега-3 корисні. А інтерес до них у вчених з’явився завдяки дослідженням способу життя і раціону інуїтів, це корінні жителі Гренландії і північно-східних районів Канади. Через кліматичні умови регіону проживання цього народу овочі на їхньому столі де-факто відсутні. Вчених здивувало, що при цьому у них дуже рідко зустрічаються серцево-судинні захворювання, які, як відомо, викликані холестеринів відкладеннями на стінках судин. А джерелом холестерину якраз і вважається жирна їжа. Як це можливо, якщо основа раціону даного народу морська риба? Виявилося, вся справа саме в омега-3 кислотах. Якраз вони і забезпечують стабілізацію обмінних процесів у людей.

Ще одні масштабні дослідження проводилися з метою вивчення зв’язку між харчуванням і досягненнями професійних спортсменів. Виявилося, що вживання риб’ячого жиру стимулює вироблення протеїнів в тканинах мускулатури, а накопичення і зростання кількості жирових клітин, навпаки, гальмується.

Зміст омега-3 в продуктах

Які ж продукти слід включати в меню, щоб була користь для організму і для фігури? Як з’ясувалося, чемпіони за вмістом омега 3:

  • риба, в основному морська, жирних сортів: оселедець, форель, сардини, анчоус, лосось;
  • продукти тваринництва: молоко, яйця і м’ясо;
  • рослинні продукти: насіння Чіа, горіхи волоські, рослинні масла, серед них особливо відрізняються лляне, рапсове і кунжутне, а також лляне насіння.

Звичайно, не завжди є можливість регулярно вводити в раціон рибу. Але на щастя, сьогодні купити риб’ячий жир можна в будь-якій аптеці. Немає необхідності приймати його постійно, але курси тривалістю в 20-25 днів з перервами в 4 місяці принесуть користь організму.
З приводу дозування вживання такого продукту краще проконсультуватися з лікарем. Вважається, що однією капсули в 500 мг достатньо, щоб забезпечити організм необхідною кількістю жирних кислот, а також щоб розігнати метаболізм. Однак, чим більше зайву вагу, тим більше препарату знадобиться для ефективного схуднення, потреба може становити від 1 до 5 грам на добу.

Звичайно, вся ця інформація зовсім не означає, що капсули риб’ячого жиру — це «чарівні пігулки», завдяки яким можна їсти все, що заманеться і при цьому худнути. На жиросжигающий ефект можна розраховувати тільки при дотриманні мінімальної норми добового споживання калорій і збалансованому харчуванні.

лінолева кислота

Ще одна речовина, що відноситься до жирних кислот, що допомагає в жіросжіганіі — лінолева кислота. Вона відноситься до різновиду поліненасичених кислот омега-6, до того ж є незамінною. Тобто вона не синтезується в організмі, а надходить з їжею. Доведено, що вона уповільнює створення жирових запасів і прискорює процес схуднення при силових навантаженнях, а значить, її вживання особливо важливо для тих, хто відвідує спортзал.

З огляду на незамінність лінолевої кислоти, слід знати продукти, де вона міститься:

  • м’ясо і птиця — основне джерело даної речовини, в цих продуктах його максимальний вміст;
  • молочні продукти — в найбільшій кількості її можна знайти в молоці і вершковому маслі, далі йдуть сир і тверді сири;
  • рослинні жири — такі масла, як бавовняне, кокосове, рапсове.

Для ефекту схуднення добова норма цієї речовини в раціоні дорослої людини — близько 3,5 грам, враховуючи, що з їжею зазвичай надходить не більше 0,4 грам. Лінолеву кислоту також випускають у формі капсул. Цей препарат добре знайомий спортсменам, які з його допомогою збільшують мускулатуру.

Тригліцериди з ланцюжком середньої довжини

Правильне вживання жирів для схуднення

Среднецепочечние тригліцериди — це жири, отримані синтетичним способом. Спочатку їх створювали для лікування людей, чий організм засвоювати звичайні жири не здатний. Хоча є і природні джерела ТСЦ (тригліцеридів середньої ланцюга), це пальмова і кокосова олія. Однак зараз тригліцериди широко застосовуються в якості добавок в спортивному харчуванні, так як було виявлено властивість ТСЦ прискорювати процес спалювання зайвих калорій і зменшувати жирову масу. Вони продаються у вигляді маслянистої рідини в баночках. Витрата препарату невеликої: 1-2 ложки на добу. Кількість залежить від ваги, визначається індивідуально. Даний препарат використовується як заправка для салатів, або п’ється в чистому вигляді.

З усіх жирів, що володіють жиросжигающими властивостями, ТСЦ викликають на сьогоднішній день найбільшу кількість суперечок про їхню користь. У них є побічні дії в разі перевищення дозування, виражені в спазмах шлунка і діареї. До того ж давно доведено шкоду пальмового масла — підвищення рівня холестерину при його вживанні. Тому, перш ніж намагатися схуднути за допомогою жиросжигающих препаратів, краще спочатку переглянути раціон, проаналізувати, наскільки він збалансований і відповідає нормі калорій. Можливо, внісши в нього необхідні зміни, а також вживаючи достатню кількість риби, пісного м’яса, якісних молочних продуктів і рослинних жирів вдаватися до харчових добавок і препаратів не доведеться.

Риб’ячий жир для схуднення? Чи працює …


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий