Причини ожиріння і боротьба з ним

У тілі кожної людини знаходиться певна кількість жирових клітин. Їх пріоритетна мета полягає в збереженні тригліцеридів, які, в свою чергу, допомагають в процесі синтезу різних важливих елементів організму. Кожне з цих речовин грає свою роль в обмінних процесах, всі вони по-різному впливають на здоров’я, статура і почуття голоду конкретної людини. Щоб позбутися від зайвого жиру, необхідно знати, за якою схемою відбувається його накопичення, і визначити найбільш ефективні для себе методи схуднення.

Призначення жирових відкладень в організмі

Причини ожиріння і боротьба з ним

Жирові клітини, що знаходяться всередині людини, діляться на кілька різновидів. Найчастіше зустрічаються білого і темно-коричневого кольору. Переважна більшість жирів відносять до першої групи, другий різновид має більш насичений відтінок. Це пов’язано з підвищеним вмістом мітохондрій, які відповідають за окислення жирів.

Саме коричневі клітини виступають в ролі основних адіпозних тканин, вони займаються терморегуляцією. Завдяки їм відбувається конвертація калорій в тепло. Вчені все ще займаються дослідженням актуальності і функціональності цих тканин.

Є й інші класифікації жирів. Наприклад, виділяють депозитні клітини, незамінні і ті, які пов’язані з визначенням статі. Перші займають особливе місце в організмі, вони знаходяться під шкірою. Незамінні розташовані навколо нервових клітин, також в зоні легких, печінки і серця. Примітно, що в жіночому організмі міститься 9% такого роду клітин. Чоловіче тіло включає в себе всього 3% незамінних жирів. Визначають стать клітини також входять в дане процентне співвідношення.

Небезпеки і причини ожиріння

Статеві гормони також впливають на процес накопичення жиру. При високому вмісті естрогену у чоловіків спостерігається гінекомастія. В іншому випадку, якщо жіночий організм проявляє підвищену кількість тестостерону, жир починає відкладатися за принципом чоловічого тіла, як правило, його надлишки збираються в області талії.

Вчені стверджують, що надлишок жиру в цій області становить небезпеку для серця, також підвищується ризик розвитку цукрового діабету. Ці жири вважаються нестійкими, вони постійно переміщаються по організму, в кінці кінців, потрапляючи в зону печінки. Саме там ці клітини сприяють синтезу холестерину, внаслідок чого можливі різні захворювання.

Колись фахівці були впевнені в тому, що кількість жирових клітин є постійним, а людина не має можливості впливати на цю цифру. Але ця думка помилкова, після певного рівня ожиріння клітини в організмі починають ділитися. Отже, людина буде набирати зайву вагу навіть при правильному харчуванні, схуднення може бути ускладнене. Тому експерти рекомендують заздалегідь подбати про своє здоров’я, уникаючи накопичення жирів.

Найчастіше причина ожиріння полягає в невідповідності кількості споживаних калорій з тими, які організм витрачає під час фізичної активності. Якщо людина багато їсть, при цьому рідко ходить пішки і абсолютно не займається спортом, ожиріння неминуче. Щоб відчувати себе краще, досить додати в своє життя різні тренування. Існує багато видів спорту, серед яких неважко знайти щось до душі.

Програма харчування для боротьби з ожирінням

Люди століттями намагаються «винайти велосипед», але правда полягає в тому, що схуднути можна тільки за допомогою наполегливої ​​праці. Необхідно переглянути свій режим дня, правильно і помірно харчуватися, а також займатися спортом.

Чим більше в тілі людини великих жирових клітин, тим більш проблематичним і нереальним здається схуднення. Але при бажанні виходить все, саме тому слід ретельно продумати і скласти програму. Для початку необхідно знизити кількість калорій, споживаних щодня. Природно, під час цього підвищується апетит, тому не можна занадто різко обмежувати себе в їжі. Краще поступово замінювати калорійні продукти нежирними альтернативами. Солодощі рекомендується поміняти на фрукти та мед, замість білого хліба вживається випічка із зерен грубого помелу, жирну свинину можна замінити відварною куркою.

Деякі дієтологи рекомендують товстим людям вибрати одну з дієт з низьким вмістом жирів. У цьому є раціональне зерно, адже саме ці елементи відкладаються під шкірою, але деякі з них є корисними для схуднення. Тому варто залишити в своєму раціоні лляне масло і рибу, адже саме в них містяться корисні омега-3 кислоти.

Якщо зайва вага доставляє занадто сильний дискомфорт, рекомендується позбутися від нього в найкоротші терміни, в цьому допоможе дієта зі зниженим вмістом вуглеводів. Ця система має на увазі контроль над синтезом інсуліну, вона має ефективність лише для повних людей. Низкоуглеводная програма харчування допомагає контролювати апетит, саме в цьому полягає її перевага для багатьох тих, що худнуть. Незважаючи на те що людина приймає в їжу чимало жирів, активується процес їх спалювання.

Тренування для початківців

Причини ожиріння і боротьба з ним

Щоб потроху почати худнути, рекомендується скласти правильну програму тренувань. Оптимальним рішенням для дуже повних людей стануть аеробні навантаження низького рівня складності. Згодом їх інтенсивність збільшується, після чого можна перейти на интервальную методику. Чергування високих і низьких за своєю інтенсивністю тренінгів допоможе домогтися кращого результату.

Деякі люди впевнені, що позбутися від ожиріння можна за допомогою операції, так званої ліпосакції. Суть цього хірургічного втручання полягає в «відсмоктуванні» жиру з конкретних проблемних зон за допомогою спеціальних інструментів. Істотний недолік ліпосакції полягає в тому, що після неї потрібно дотримуватися жорсткої дієти, інакше жирові клітини повернуться на колишнє місце. Тому вирішуватися на такий крок варто тільки в крайньому випадку, найчастіше схуднення можливо власними зусиллями.

Ожиріння: причини, наслідки та способи боротьби


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий