Стрибки зі скакалкою для схуднення

Далеко не у всіх людей є гроші на тренажерні зали, але стежити за своїм здоров’ям хочеться багатьом. Саме тому поступово набирають популярність недорогі і безкоштовні спортивні пристосування, в числі яких не останнє місце займає звичайна скакалка. Якщо правильно підібрати цей «тренажер» і регулярно вправлятися, можна добитися відмінних результатів. У деяких країнах навіть проводяться змагання зі стрибків на скакалці, їх відносять до повноцінних видів спорту.

Як це працює?

Стрибки зі скакалкою для схуднення

Під час стрибків у людини працює одночасно кілька груп м’язів. У їх числі сідничні, литкові і спинні, також активну участь беруть ноги і руки. Завдяки постійним тренуванням можна позбутися зайвих кілограмів, відкоригувати форми в бажаних місцях, а також розгладити целюліт.

Крім візуальних ефектів, скакалка впливає також на координацію, покращує швидкість реакції і роботу всіх систем в організмі. Тренування нормалізують роботу серця і судин, тіло приходить в тонус, пропадає задишка. Оскільки стрибки на увазі інтенсивний темп, результат виявляється швидше, ніж після занять плаванням або бігом.

Переваги та протипоказання таких вправ

Серед причин купити скакалку багато людей відразу називають її доступну вартість і невеликі розміри. Зовсім неважко покласти в сумку легкий і компактний спортивний снаряд, а займатися з ним можна практично в будь-якому місці. При цьому на стрибки не йде багато часу, достатньо тренуватися до півгодини в день.

Якщо займатися регулярно, можна швидко домогтися бажаного результату. Тіло спалює зайві калорії, обмінні процеси в організмі прискорюються, а м’язи стають міцнішими. Завдяки цьому людина позбавляється від зайвих кілограмів і покращує загальний стан здоров’я. Якщо стрибати під улюблену музику, одночасно з цим можна швидко підняти настрій і зарядитися енергією на весь день.

Але є і деякі протипоказання, які потрібно враховувати. Небажано починати тренування власникам слабкого серця. Також людям з ожирінням або варикозним розширенням вен варто бути обережними. Остеохондроз і різні захворювання суглобів теж відносять до протипоказань.

Рекомендується звернутися до лікаря за консультацією, він надасть повну інформацію про те, чи можна пацієнтові займатися зі скакалкою. У разі стресів, депресій, пригніченого стану або переповненого шлунка краще перенести тренування, в іншому випадку можуть виникнути побічні ефекти.

Як вибрати скакалку?

Є два основних параметри, за якими визначається відповідність скакалки вимогам — довжина і матеріал. Щоб зрозуміти, чи підходить даний спортивний снаряд за розмірами, слід встати ногами посередині скакалки. Після цього ручки піднімаються, вони повинні знаходитися приблизно в області пахв.

Важливий і матеріал, з якого була створена скакалка. Найчастіше використовують каучук, мотузки або нейлон. Найкраще взяти одну з останніх, оскільки каучук має більш важку вагу, і заподіює більше болю при ненавмисних влучань. Перевага нейлону і мотузки в їх легкості, удари не такі болючі. Але з часом можна замінити снаряд, оскільки ефект від каучукової скакалки набагато краще.

Правила, яких слід дотримуватися

Стрибки зі скакалкою для схуднення

Для початку необхідно вибрати правильний «тренажер», дотримуючись наведених вище інструкцій. Далі скакалка налаштовується під зріст спортсмена, її ручки повинні знаходитися на рівні грудної клітини. Найкраще займатися на поверхні середньої твердості. На дерев’яну підлогу або ламінат слід покласти рівний килимок.

Перші заняття можна обмежити двома хвилинами стрибків, потім збільшувати час. Не варто робити багато пауз, краще позайматися більш продуктивно, але витратити на це менше часу. В середньому необхідно робити 75 стрибків за одну хвилину, після цього відпочивати. Під час тренувань потрібно викладатися на повну, при цьому не допускати дискомфорту і хворобливих відчуттів.

Рекомендується призначати тренування на ранок, тоді продуктивність досягає максимального рівня. Щоб задіяти всі групи м’язів, досить стрибати по 20 хвилин кожен день. Крім того, такі заняття додадуть бадьорості на цілий день, мозок наповниться киснем, працювати або вчитися буде набагато легше. У теплу пору року переважно тренуватися на свіжому повітрі, це посилить ефективність стрибків.

Якщо говорити про підходящої одязі для занять, фахівці рекомендують одягати облягаючі лосини і майку. Жінкам краще вибрати спортивний топ замість бюстгальтера. Екіпірування повинна бути зручним і не утрудняти рухів. При цьому потрібно враховувати, що в об’ємних футболках і штанях мотузка може заплутатися. Стрибати босоніж зручніше, ніж у взутті, але це збільшує ризик хворобливих ударів, тому рекомендується надягати кеди або кросівки.

рекомендації фахівців

Щоб мінімізувати ризики для здоров’я, слід регулярно перевіряти частоту пульсу. Якщо задишка з’являється навіть після декількох тижнів тренування, краще також виміряти серцебиття. При адекватних показниках можна кілька хвилин почекати і відновити тренування, якщо ж цей параметр перевищує норму, краще відновити дихання повністю.

Стрибати необхідно на обох напівзігнутих ногах, при цьому не приземлятися тільки на стопу або п’яту. Не варто надмірно напружувати м’язи, все повинно відбуватися легко і невимушено. Найкраще стрибати швидко, дотримуватися однакову висоту і якомога менше зупинятися. Поступово виробиться оптимальний темп і швидкість тренування, тоді ця процедура буде доведена до автоматизму.

Згодом можна ускладнювати завдання, виконуючи подвійний стрибок і додаючи нові елементи в тренування. Також можна піднімати коліна і стрибати в зворотну сторону, ці вправи допоможуть підкачати м’язи преса.

Скакалка для схуднення. Як правильно стрибати на скакалці?


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий