Вплив сухого голодування на організм

Сучасні методики схуднення не завжди прості і приємні. Сухе голодування відноситься до найбільш складним, але при цьому ефективним способам скинути вагу. Воно має чимало протипоказань, до того ж може негативно вплинути на здоров’я, але популярність методу від цього не знижується.

Голодування знайшло популярність в двадцятому столітті, саме тоді американські вчені офіційно заявили про його дивовижному впливі. Повна відмова від їжі створює неймовірний стрес для організму, внаслідок чого їжа починає перетравлюватися в прискореному режимі. Однак, сухе голодування забезпечує захист внутрішніх органів від можливих шкідливих речовин, що проникають ззовні, наприклад, бактерій і вірусів. Це досягається за рахунок збільшеної в рази вироблення відомих організму антитіл.

Суть методики і правила

Вплив сухого голодування на організм

Сухе голодування — один з найбільш простих для розуміння способів схуднути. Не потрібно рахувати калорії або готувати особливі страви, досить повністю відмовитися від їжі і рідини, включаючи воду. Найчастіше проходять курс з трьох, максимум п’яти днів. Якщо дотримуватися цієї дієти протягом більш тривалого терміну, це стає небезпечним для здоров’я.

До відмови від їжі потрібно ретельно підготуватися, щоб мінімізувати ризики. За місяць до цього рекомендується поступово почати зменшувати порції їжі, що вживається, також знижувати її калорійність. За кілька днів до початку сухого голодування можна харчуватися виключно водою.

Важливий і коректний вихід з дієти — після її закінчення в перші дні необхідно обмежитися декількома маленькими ковтками води, по можливості уникати їжі. На наступний день потрібно додати в раціон соки, чай та інші види рідини. Після цього можна вводити потроху звичайну їжу, але краще не ризикувати з особливо важкими і калорійними стравами. Досвідчені «голодуючі» люди радять в перші дні обмежена не крохмалистими овочами і фруктами.

Різновиди голодування і результати

Виділяють два основних види сухого голодування: повне і часткове. Як можна зрозуміти з назви, перше вважається більш суворим, відповідно, гірше переноситься організмом. Повний — передбачає абсолютний відмова не тільки від їжі і води, а й уникнення контактів з ними. Під цим мається на увазі неможливість вмитися, почистити зуби і навіть прополоскати горло. Неможливо навіть продегустувати приготовлену їжу, це вважається порушенням режиму.

Ефект від повного голодування шокує — за 3 дні організм позбавляється від шлаків, всі внутрішні системи починають працювати більш ефективно, до того ж втрачається кілька кілограмів ваги. Якщо говорити про часткове, в цій методиці також немає нічого складного. Ефекти трохи менш помітні.

У частковому способі відмова від їжі чергується з сироїдство. Наприклад, в перший день людина повністю уникає їжі і води, на другий же можна харчуватися сирими фруктами і овочами, особливо хвалять дієтологи зелену гречку. Терміни часткового голодування також відрізняються, цієї дієти можна дотримуватися протягом місяця. Але при значному погіршенні самопочуття подібний вид шокового схуднення слід припинити.

Відмова від їжі є колосальним стресом для організму, тому результат є завжди, якщо початковою метою було схуднення. Кількість скинутих кілограмів багато в чому залежить від строгості режиму і тривалості дієти. Найчастіше люди втрачають від трьох до шести кілограм.

Протипоказання

Перед початком будь-якої дієти рекомендується радитися з лікарем. Особливо це стосується голодування, адже методика має ряд серйозних протипоказань. Заборонено застосовувати такий режим людям з:

  • туберкульоз;
  • порушеннями в діяльності ендокринної та серцево-судинної системи;
  • захворюваннями онкологічного характеру;
  • на цукровий діабет;
  • вагітним і годуючим грудьми.

Найкраще перед відмовою від їжі пройти повне медичне обстеження, щоб виявити можливі слабкі місця організму. Деякі фахівці рекомендують проходити даний курс під контролем лікаря, це допоможе убезпечити себе по максимуму.

Даний режим дійсно сприяє вирішити певні завдання, але одночасно з цим він може нанести грунтовний шкоду здоров’ю, тому потрібно обдумати всі переваги і недоліки, проконсультуватися у лікаря, і тільки після цього приймати остаточне рішення.

Переваги та рекомендації

Вплив сухого голодування на організм

Відомо, що голодування сприяє схудненню і захищає всі внутрішні системи від шкідливих складових їжі. Також вченими було виявлено кілька інших переваг цього методу:

  • відмова від їжі змушує організм виробляти колосальну кількість антитіл, що знищують різні віруси та інфекції, внаслідок цього поліпшується робота імунної системи;
  • після позбавлення від зайвої ваги шкіра не починає висіти, вона підтягується і виглядає пружною, а тіло стає гнучким. Своєчасні спортивні тренування допоможуть удосконалити цей результат;
  • нерідко голодування застосовується в якості альтернативи розвантажувальної дієти, адже воно допомагає очищенню від токсинів, шлаків, стабілізує діяльність кишечника;
  • поліпшення стану шкіри, позбавлення від зморшок, більш свіжий і здоровий вигляд обличчя;
  • є випадки, в яких цей спосіб допомагав позбутися від деяких хронічних захворювань.

Не рекомендується проводити процедуру довше трьох днів. Цього періоду цілком достатньо для поліпшення роботи кишечника, організм відпочиває, і людина починає відчувати легкість при кожному русі. Також нетривалий термін такої методики схуднення покращує настрій і не призводить до слабкості.

Необхідно відстежувати свій стан здоров’я, оскільки не всі люди адекватно переносять сухе голодування, навіть якщо вони вибирають його часткову різновид. При будь-яких погіршення потрібно припинити дієту або скоротити її термін в два рази.

Фахівці також радять звертати увагу на емоційний фон. Щоб методика допомогла, потрібно уникати стресів, перебувати у відмінному настрої і вірити в успіх. Думки матеріальні, тому правильний настрій в поєднанні з ефективним способом схуднення призводять до приголомшливим результатами.

Очищення організму Голодування Практика сухого голодування


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий