Жирові відкладення на тілі і боротьба з ними

Неправильне харчування і низький рівень рухової активності неминуче призводять до появи зайвих кілограмів. Спортивні зали переповнені людьми, що мріють схуднути, при цьому лише одиниці з них розуміють, чому з’являються такі нелюбимі ними складки і опуклості на тілі. Зрозуміло, для ефективного і швидкого позбавлення від жиру потрібно знати, як відбувається процес набору ваги і які ділянки тіла найбільш схильні до змін.

Якщо звернутися до будь-якому досвідченому тренеру, можна отримати вичерпну інформацію про принципи утворення жиру. Більшість з них радить коригувальну програму харчування, а також кардионагрузки. Якщо підходити до питання схуднення без потрібної обізнаності, домогтися бажаних результатів практично неможливо.

Причини і зони появи зайвих відкладень на тілі

Жирові відкладення на тілі і боротьба з ними

Жир в людському тілі відкладається часто під шкірою, але буває і вісцеральна його різновид, чи то пак обволікає внутрішні органи. Його надлишок становить небезпеку для здоров’я. Вчені проводять дискусії з приводу рівня шкоди цього елемента і його необхідності людському організму. Вступник з їжею жир сприяє підтримці життєдіяльності тіла, тому нерозумно повністю виключати його з раціону.

Для адекватного функціонування організму жири повинні бути присутніми в їжі, але слід правильно вибирати страви. Смажена на величезній кількості масла їжа закупорює внутрішні органи і заважає людині нормально існувати. Чи не меншої шкоди приносять швидкі вуглеводи, в числі яких різноманітні хлібобулочні вироби, калорійні солодощі і макарони з м’яких сортів пшениці.
Популярність закладів швидкого харчування також згубно впливає на стан організму, особливо у студентів. Не завжди є можливість піти в ресторан, де готують здорову овочеву їжу, тим більше вартість таких страв часто завищена. Саме тому молоді люди і офісні працівники харчуються калорійними бургерами і колою, ведуть переважно сидячий спосіб життя і набирають зайву вагу.

Небезпека таких страв полягає в тому, що жири від них моментально відкладаються під шкіру. Швидкі вуглеводи піднімають рівень інсуліну, внаслідок чого комбінація з жирної і вуглеводної їжі призводить до появи зайвих кілограмів і поганого самопочуття. Єдиним виходом є максимальна коригування харчування і способу життя. Навіть тим, кого влаштовує власну вагу, не завадить ставитися до здоров’я більш дбайливо, адже любов до себе починається з комфорту і гармонії з власним тілом, яких би розмірів воно не було.

Що таке тригліцериди?

Тригліцериди — це специфічні кислоти. Під цією назвою мається на увазі не тільки жир, а цілий клас різних пов’язаних між собою елементів. Вони і складаються з цих кислот, які діляться на насичені і ненасичені різновиди.

Жир під шкірою людини, як і приймається їжа, складається переважно з тригліцеридів. Жовчний міхур виділяє спеціальну кислоту, яка займається їх переробкою. В результаті тригліцериди перетворюються в дрібні частки, після всмоктування їх товстим кишечником відбувається зворотний процес. Деякі елементи потрапляють в кров тільки після повної переробки, інші ж миттєво всмоктуються в м’язи завдяки фізичним навантаженням. Серце і певні активні тканини можуть запасати кислоти на майбутнє.

Щоб запобігти надлишок ваги і поява хвороб, що проявляються на тлі цього, досить правильно харчуватися і уникати швидких вуглеводів. На жаль, тільки тренування не допоможуть досягти бажаного ефекту, потрібно повністю переглянути спосіб життя. Всупереч помилкам, це не так і важко, ніхто не вимагає від людей голодування і відмови від улюблених продуктів. Все добре в міру, тим більше своєчасні фізичні навантаження допоможуть позбутися від зайвих калорій.

Ефективні методи позбавлення від зайвих кілограмів

Жирові відкладення на тілі і боротьба з ними

Багато хто цікавиться тим, як же позбутися обридлих жирових відкладень. Якщо говорити науковою мовою, для цього потрібні дії певних гормонів:

  • глюкагону;
  • тиреотропного;
  • гормону росту;
  • адреналіну.

Все дуже просто: розщеплення тригліцеридів вимагає участі декількох ензимів. Вони активуються завдяки гормонам, описаним вище. Простими словами процес розщеплення можна пояснити так: є ліпоціти, в них переважно зберігається жир. Якщо він вивільняється, відбувається подальше розщеплення на гліцерин і кислоти. Останні потрапляють в м’язову клітку, потім відбувається окислення. З м’язової клітини кислоти перетворюються в енергію.

У кожної жирової клітини є спеціальні рецептори, що реагують на впровадження гормонів, які, в свою чергу, виробляються гіпофізом. Відповідно, після попадання в кров правильних гормонів починається спалювання жиру. Вони «підштовхують» рецептори, ті розщеплюються на кислоти і гліцерин, після чого клітини направляються в м’язи, перетворюючись в енергію під час тренування.
Гормон простагландин займається виробленням особливого ензиму, що реагує згодом на сигнали організму. З його допомогою також можливо позбавлення від надлишку жиру, це відбувається завдяки розщепленню циклічного елемента.

Для ефективного спалювання зайвих відкладень на тілі застосовується один з двох методів. Першим з них вважається голодування, під час якого виділяється особливий гормон, який діє на нервові закінчення. Але цей спосіб має безліч недоліків, адже після припинення голоду вага набирається з потроєною силою.

Є й інший варіант, а саме спортивні тренування. Під час них також проводяться необхідні гормони, внаслідок чого жир спалюється. Для підвищення ефективності спортивних занять потрібно збільшити кількість білкової їжі в раціоні і по максимуму виключити швидкі вуглеводи. Не варто забувати про регулярному застосуванні вітамінних комплексів.

Поділіться з друзями:

Добавить комментарий