Користь і застосування лимонної кислоти

Лимонна кислота має, як штучне, так і натуральне походження. Вона практично нешкідлива для людського організму, має багато переваг і сфер застосування. Ця харчова добавка має маркування E330, за зовнішнім виглядом це сипучі білосніжні кристали. Речовина без залишку розчиняється в спирті і воді. Йому знаходять застосування в харчовій, косметичній та фармацевтичній промисловості.

властивості

Користь і застосування лимонної кислоти

Дана харчова добавка нерідко зустрічається в природі. Її можна знайти в різних ягодах, цитрусових, ананасах і китайському рослині під назвою лимонник. На смак вона кисла, в’яжучих відчуттів немає. Якщо нагріти її як мінімум до 175 градусів, можна побачити реакцію розпаду на воду і вуглекислий газ. Солі та ефіри речовини називаються цитратами.

Іноді лимонна кислота використовується під час лікування різних захворювань. Вона відома своїми протипухлинними властивостями, також допомагає швидкому спалюванню вуглеводів. Завдяки їй з організму йдуть шкідливі речовини, токсини і шлаки. Стабілізується травлення, підвищується імунітет, у деяких людей навіть помітні поліпшення зору. Важливо й те, що з її допомогою можна вивести шкідливі речовини і солі навіть через клітини шкіри.

Щоб позбутися від неприємних хворобливих відчуттів в горлі, можна виготовити розчин лимонної кислоти міцністю не більше 30%. Даний компонент іноді замінюють трьома шматочками свіжого цитруса без шкірки. У випадку з розчином потрібно щогодини ретельно полоскати горло, поки біль не вщухне. З такою ж частотою слід розсмоктувати свіжий лимон, якщо немає можливості приготувати розчин.
Вживання продуктів, до складу яких входить кислота, сприяє спалюванню надлишків жиру, також прискорюється обмін речовин. Крім того, вона покращує стан при абстинентному синдромі. Завдяки їй токсичні речовини і продукти розпаду швидко покидають організм, отруєння проходить, і людина відчуває себе набагато краще.

Застосування в кулінарії

Найчастіше E330 застосовується як консервант, завдяки якому продукти можна зберігати протягом тривалішого терміну. Серед характеристик кислоти низький рівень токсичності, безпеку для навколишнього світу і здоров’я людини, а також хороший показник розчинності.

Речовина також активно використовується в кондитерській промисловості. Його додають під час виготовлення цукерок, морозива, желе. Також нерідко воно стає важливим компонентом у виробництві напоїв, особливо це стосується лимонаду.

Побутові рецепти

Завдяки своїм властивостям лимонна кислота знайшла широке застосування в побуті. Наприклад, вона відмінно підходить для усунення накипу з чайника. Для цього буде потрібно налити повний чайник води (її шар повинен покривати наліт), після чого туди додається близько тридцяти грам E330. Потім чайник доводиться до кипіння, далі вода зливається. Після процедури рекомендується прокип’ятити чайник ще раз, уже зі звичайною чистою водою.

Ще з давніх-давен це засіб допомагає в процесі очищення срібла. Для цього в одній склянці води слід розвести не більше двадцяти грам даного компонента. У вийшла суміші необхідно прокип’ятити все срібні вироби, після чого вони промиваються під звичайною водою з крана.

Застосовується лимонна кислота також в олійно-жировій промисловості. Там її метою є захист продуктів від важких металів, що знаходяться по сусідству. Саме завдяки їй тваринні масла, маргарин і жири не стають гіркими, довше зберігають свою свіжість.

Використання в косметології

Користь і застосування лимонної кислоти

У косметології лимонна кислота також цінується. Серед її достоїнств відбілюючий дію, а також здатність звужувати розширені пори. Саме тому власникам проблемної і жирної шкіри з пігментними плямами підійде тривідсотковий розчин E330. Можна замінити речовина свіжим лимонним соком, але для цього буде потрібно мінімум два лимона. Розчин або сік використовується для протирання обличчя, після якого шкіра стає матовою і шовковистою, а всі дефекти освітлюються.

Під час догляду за нігтями також можна використовувати E330. Вона дуже дбайливо розгладжує нігтьову пластину, надаючи їй неповторний блиск. Але такий засіб може поступово розм’якшити ніготь, тому краще не зловживати ним. Деякі виробники додають речовину в зміцнюють продукти, як правило, воно відмінно поєднується з яблучною кислотою. Крім того, його нерідко використовують у виробництві шипучих засобів.

Є й інші варіанти використання лимонної кислоти. Наприклад, її додають у різноманітні креми, шампуні і лаки для волосся. Можна зустріти лосьйони для очищення шкіри, до складу яких також входить E330.

Протипоказання і шкода

Необхідно з обережністю підходити до прийому кислоти, адже будь-яке самолікування стане дуже шкідливим при ігноруванні елементарних правил безпеки. Так, наприклад, не варто готувати занадто насичені її суміші з водою. Розчин повинен бути дуже сильно розбавленим, в іншому випадку можливі шкірні роздратування і висипання. Суха E330 також представляє ризик для шкіри і слизових оболонок.

Якщо потрібно прийняти лимонну кислоту перорально, за дозуванням необхідно стежити особливо ретельно. Перевищення норми загрожує ушкодженнями стінок шлунка, внаслідок чого відбувається блювота, що супроводжується кашлем і сильною ріжучої болем. Зрозуміло, не можна вдихати її і в сухому вигляді, щоб уникнути невідворотних ушкоджень слизової носа і дихальних шляхів.

Занадто часте вживання продуктів, до складу яких входить E330, може привести до карієсу і руйнування зубної емалі. Не можна використовувати речовину в побутових і косметичних цілях людям, які мають чутливу шкіру. Якщо у людини спостерігається підвищена кислотність або порушення в роботі травної системи, заборонено вживати кислоту всередину.

5 способів незвичайного застосування ЛИМОННОЇ КИСЛОТИ ?! Що можна зробити за допомогою лимонної кислоти?


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий