Важливість КЛК для здоров’я організму

Кон’юговані лінолева кислота (КЛК, CLA) являє собою з’єднання різних за видом ізомерів лінолевої кислоти. В основному це геометричні і позиційні ізомери, природним місцем знаходження яких є м’ясні та молочні продукти. Про користь КЛК обізнаний кожен достигнули деяких результатів в фітнесі та бодібілдингу людина. Ця добавка — чудовий соратник на здоровому шляху до ідеального тіла. Але популярність даної харчової добавки у професійних спортсменів не свідчить про те, що вона заборонена до використання пересічним людям, які бажають поліпшити стан фігури і зміцнити своє здоров’я.

Основна причина необхідності КЛК

Рекомендована норма щоденного отримання організмом кон’югованої лінолевої кислоти становить 3 м Звичайно, це кількість речовини можна отримати і без придбання його концентрату, просто з’їдаючи більшу кількість м’яса і молочної їжі. Але істотне зниження якості промислової молочної і м’ясної продукції за останні десятки років позначилося значним чином. Як відзначають дієтологи, кількість лінолевої кислоти в яловичині становить приблизно на 30% менше від м’яса тварини, вирощеного на природному пасовищі і вживає виключно органічні, свіжі продукти. Все, що потрібно сучасним постачальникам м’яса — якомога швидше виростити худобу і зробити його готовим до продажу. Для цього навіть нерідко використовуються штучні харчові добавки, що прискорюють розвиток і збільшення ваги тварин. Звичайно, таку худобу вже не зможе дати якісний, здоровий м’ясний продукт з повним, закладеним природою кількістю мікроелементів.

Відповідно, комерційне виробництво їжі тваринного походження просто не дозволяє продуктам мати потрібну кількість жирних кислот. Така ситуація на харчовому ринку повністю виправдовує моду на виключно природну, органічну їжу, а також попит на концентровані добавки типу КЛК. Як стає зрозуміло, співвідношення кон’югованої лінолевої кислоти в їжі тваринного походження повністю порушено. Тому, щоб організм не відчував його дефіцит, КЛК використовується додатково. Намагатися отримати його просто з’їдаючи більше такої їжі вкрай нерозумно. Це призведе до споживання більшої кількості калорій, в тому числі і небажаних для гарної фігури вуглеводів, розбивання шлунка, зайвим жировим відкладенням.

Користь для організму

Важливість КЛК для здоров'я організму

Десятки років тому онкологічні захворювання зустрічалися дуже рідко, на відміну від сьогоднішнього дня, коли рак — одна з найнебезпечніших проблем суспільства. Погіршення якості м’яса і широке поширення онкологічних захворювань — це далеко не збіг. Вся справа в тому, що КЛК, завдяки особливостям своєї роботи в організмі, не дає розвиватися раковим клітинам, роблячи організм стійким до вільних радикалів і їх впливу. Простими словами — вживання цієї кислоти являє собою ідеальну профілактику ракових захворювань. Саме ця якість даної біодобавки зробило її популярною у людей, що стежать за станом свого здоров’я.

Але, крім цього, CLA надає й інші, не менш актуальні характеристики:

  • зменшення жирової маси тіла. (Потрапляючи в організм, КЛК починає свою роботу на клітинному рівні, вона не розщеплює вміст великих жирових клітин, зате вона мінімізує процес їх збільшення);
  • прискорений набір м’язової маси (за рахунок значного поліпшення обміну речовин, і підвищення білкової засвоюваності, пошкоджені під час силових занять м’язи, відновлюються значно швидше, що сприяє їх швидкому приросту і збільшення обсягу);
  • зниження рівня холестерину в крові;
  • настройка правильного процесу вироблення гормонів (в тому числі і тестостерону, гормону, без якого якісний приріст м’язів просто неможливий);
  • підкріплення сил імунної системи.

Як і скільки приймати

Найоптимальніша норма CLA становить 3 г на добу для чоловіків і 2 г для жінок. Саме ця кількість цієї кислоти здатне принести очікувану від неї користь. Не потрібно чекати велику ефективність, вживаючи збільшені кількості м’яса або харчових добавок з вмістом КЛК. Як і у випадку багатьох інших елементів тваринного походження, прийняті надлишки лінолевої кислоти виведуться з організму у вигляді шлаків. Наприклад, харчова добавка просто закінчиться швидше, не надавши очікуваних від неї результатів і розчарувавши споживача. Особливо не потрібно перевищувати дози в разі комбінованих капсул і таблеток, де речовина працює в дуеті з іншим компонентом, наприклад, з L-карнітин. Це може бути вкрай небезпечно.

Так як CLA не порушує нервову систему, його можна приймати в будь-який час дня. Але краще робити це вранці, перед прийомом їжі. Таким чином, продукт засвоїться краще і встигне довше попрацювати перед сном. Дуже важливий момент: харчові добавки з високим вмістом CLA не можна вживати більше трьох місяців, курс повторюється тільки через рік. Організм ні в якому разі не повинен звикати до властивостей подібного продукту, інакше він може погіршити їх самостійне виконання.

Побічні ефекти

Найбільш негативним моментом тривалого вживання харчових добавок з високим вмістом CLA є її здатність запускати в організмі резистентність до інсуліну. Це не тільки призводить до підвищених викидів в кров інсуліну після прийняття їжі, але і може стати причиною розвитку діабету. Також такі ненормовані викиди інсуліну становлять пряму загрозу появи серцево-судинних захворювань. Саме з цієї причини не варто сильно захоплюватися прийомом даної біодобавки, робити це потрібно строго по інструкції. Так як цей продукт витягнутий з повністю натуральних продуктів тваринного походження, його прийом не має ніяких протипоказань. Але вагітним і годуючим жінкам, а також дітям до 12 років, підліткам прийом збільшених доз КЛК не рекомендується. Тіло вагітної жінки і дитячий, зростаючий організм просто не потребують таких концентрованих дозах кон’югованої лінолевої кислоти.

Деякі люди в перші дні прийому говорять про появу рідкого стільця, проблемах травлення, регулярному відчутті легкої нудоти. Це свідчить про сприйняття тіла до такої високої концентрації лінолевої кислоти, отриманої за раз, як зовнішньому вторгненню. Для того щоб харчова добавка засвоїлася краще, її потрібно приймати разом з білковими продуктами, наприклад, розмішати з молоком. Організм звик отримувати необхідні йому речовини саме з тваринних продуктів, і такий прийом буде для нього меншим шоком. Якщо нудота не пройшла через 4-5 днів після прийому добавки, і триває навіть після припинення її застосування, необхідно звернутися до фахівця. У будь-якому випадку перед покупкою КЛК слід почути думку досвідченого, знаючого в даній темі експерта.

КЛК — не панацея для швидкого схуднення

Важливість КЛК для здоров'я організму

КЛК ні в якому разі не є чудодійний засіб, що приводить до негайного схудненню. Особливо якщо мова йде про позбавлення від зайвої ваги і збільшення м’язової маси без регулярних фізичних навантажень. Хоча деякі ресурси позиціонують CLA як швидкий спалювач жиру, це зовсім не так. В першу чергу продукт спрямований на загальне оздоровлення організму спортсменів, які щодня піддаються важким стресів, викликаних надмірною активністю тіла. При цьому швидкість втрати жиру за умови регулярного прийняття цієї харчової добавки складає всього 9% в рік. Хоча такі відсотки можуть бути досить значними для людей з масою жиру більш ніж 120-150 кг, тобто страждають третьою стадією ожиріння. А приріст м’язів, як свідчить досвід численних бодібілдерів, складе всього 2-4% в рік. Відповідно, бажаючи оздоровити тіло і виключити ризик появи онкологічних захворювань, КЛК стане відмінним рішенням. А при бажанні придбати ефективний жиросжигатель, краще придивитися до таких продуктів, як L-карнітин.

CLA, комплекс чистого тоналіна і КЛК


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий