Цілюще гриб лінчжі для здоров’я організму

Гриб лінчжі — один з найбільш шанований і почесних цілющих засобів китайських цілителів. Наукова назва звучить як «трутовик лакований», а більш величне найменування з китайського перекладається як «рослина безсмертя», ще цей вид прийнято називати «сила духу». Самостійно знайти трутовик в природі досить важко, він дуже примхливий до умов вирощування. Спостерігати його проростання можна на підставах ослаблених, що гинуть дерев, або на деревині мертвих листяних порід. На хвойних деревах він, як правило, не поселяється.

До 1970 року, поки не було розроблено штучних умов для вирощування цього гриба, він виростав тільки в дикій природі. Відповідно, ціна його, через складність пошуків була дуже високою. Сьогодні ж цілющий гриб цілком доступний. Хоча досвідчені китайські цілителі наполягали на тому, що виведений штучно не може мати повної сили, наука не бачить між виросли в природному середовищі і між виведеним штучно продуктом ніякої різниці.

наліт містики

Цілюще гриб лінчжі для здоров'я організму

Линчжи оповитий безліччю містичних особливостей. Одним з найцікавіших міфів є сприйняття смаку гриба кожною людиною по-різному. За часів, коли він був зовсім недоступним для простого народу, люди говорили про те, що кожна людина, в залежності від душевного стану, буде сприймати його смак інакше. Він може здатися солодким щасливим людям, кислим — сумним, гірким — наповненим злістю, гострим — закоханим і солоним для врівноважених духом особистостей. Такі явища, згідно з наукою, абсолютно неможливі. Але як не дивно, два людини, спробувавши трутовик, описують отримані смакові відчуття зовсім по-різному.

Йоги стверджують, що всього за 20 хвилин після прийняття лінчжі, пошкоджена власними негативними емоціями і поганим ставленням оточуючих аура повністю очиститься. Вони ж наполягають і на можливості гриба допомогти відновити гармонію між духовними енергіями Інь і Янь.

У даоської книзі знань «Баопсу Цзи» йдеться про те, що цей гриб здатний, вбираючи необхідні елементи з землі, дерева і повітря, створювати справжню кіновар, вживання якої призведе до безсмертя. На думку східних цілителів минулих століть, трутовик проходить п’ять стадій формування: наповнення енергією з середовища, в якому він проростає, витримка в собі цієї енергії, далі йдуть три стадії кристалізації. На першій стадії кристалізації лінчжі вважається найціннішим, в цей час вже утворилася в ньому кіновар можна прийняти всередину. А на другій і третій стадіях він вже остаточно трансформується в кристал.

Так як трутовик був дуже рідкісним, і одночасно дуже цінним грибом в медицині, знахарі говорили про те, що для зриву простими людьми він недоступний. Мовляв, помітивши лінчжі, його краще не чіпати, адже під землею він охороняється зміями і драконами. Люди дійсно вірили в цей міф, помітивши в лісі «гриб безсмертя», вони намагалися якомога швидше обійти його. Крім цього, міф говорив і про те, що він може стати невидимим, коли його хоче зірвати недостойний для цього людина.

Хімічний склад

Незважаючи на велику містифікацію навколо лінчжі, наука вже давно пояснила причину його позитивного впливу на стан організму. Звичайно, вона ховається в багатому хімічному складі продукту. Наприклад, відмінне дію лакованого трутовика на імунітет можна пояснити високим вмістом германію. Зміст германію в ньому перевищує в 10 разів його наявність в не менше цінне в народній китайській медицині рослині — женьшені. Незважаючи на те що більшість маси гриба займає вода (більше 85%), його біологічний зміст дуже багато мінералами і вітамінами. З мінералів особливо великими дозами відрізняються кальцій, сірка, натрій, марганець, молібден. Так само в наявності фосфор, кобальт, мідь, залізо, бор, цинк. Як не дивно, але більшість корисних елементів з таблиці Менделєєва дійсно змогли зібратися в цьому містичному плоді землі. Великою кількістю відрізняються і такі вітаміни, як Е, В, В2, D, РР, С.

Спори лінчжі містять надзвичайно цінні для людського тіла компоненти, завдяки яким він активно використовується і в сучасній фармацевтичній сфері. Це аденозин, урацил, аденін, рибонуклеїнова кислота. Слід підкреслити, що в продажу гриб практично не зустрічається в свіжому вигляді. Його вирощують переважно в країнах сходу, звідки здійснювати поставки свіжого, що не піддалося заморожуванню, консервації або іншим видам переробки продукту було б дуже важко. Продаваний лінчжі у вигляді порошку, таблеток і сухому подрібненому стані, через попереднього випаровування з нього всієї вологи, надає багатьом велику концентрацію корисних мікроелементів.

Користь для організму

Цілюще гриб лінчжі для здоров'я організму

Линчжи сміливо можна назвати продуктом, що не залишає осторонь жодну проблему в функціонуванні організму. Він здатний боротися з такими проблемами:

  • онкологічне захворювання. Так як трутовик багатий активними протипухлинними полісахариди, він відмінно перешкоджає накопиченню в тілі вільних радикалів, що призводять до появи онкології. Навіть 30 г сухих грибів, прийнятих раз в місяць, стануть ефективною профілактикою раку.
  • Зайва вага. Щоденне прийняття гриба, за твердженням дієтологів, нормалізує всі види обміну речовин в людському тілі — водний, мінеральний, жировий, вуглеводний, білковий.
  • Інфекційні захворювання. За рахунок антимікробної дії, він активно бореться навіть з такими бактеріями, як пневмокок і стафілокок. Але, на відміну від інших лікарських рослин, трутовик не тільки нейтралізує наслідки діяльності бактерій, але і повністю знищує їх. До того ж даний продукт значно підвищує опірність імунної системи.
  • Серцево-судинні захворювання. Гриб знижує рівень кров’яного тиску, зменшуючи навантаження на судини і рівень холестерину, попереджаючи виникнення закупорок в судинах. Лікарі рекомендують приймати препарати на основі лінчжі людям в постінсультних або постінфарктних станах.
  • Цукровий діабет. Наявні в продукті полісахариди активно впливають на зниження рівня інсуліну в крові, а розщеплені в лужному розчині кислоти мають виражену гіпоглікемічекое дію.
  • Недосконалості шкіри. Як і внутрішнє, так і зовнішнє використання лінчжі здатне після кількох прийомів надати шкірі свіжий вигляд, зробити її більш пружною, уповільнити процеси старіння.

Радує той факт, що цілющий лінчжі практично не має протипоказань. Його сміливо можуть брати люди з проблемами травних органів, а також люди похилого, вагітні жінки та навіть діти. Дозволені дози до вживання не відрізняються від норм споживання звичайних грибів.

Гриб Рейши (Ганодерма, Линчжи, Трутовик), шунгіт, фулерени в холдингу Shungite Laboratory


Поділіться з друзями:

Добавить комментарий